Elektromobilių transporto tyrinėjimas: funkcijos, stebėjimas ir sekimo sprendimai | Tinklaraštis | GPS-Trace

Elektromobilių transporto tyrinėjimas: funkcijos, stebėjimas ir sekimo sprendimai

11.7.2024 | Anastasiya Kulish

Augant poreikiui kovoti su klimato kaita, verslai stengiasi padaryti savo produktus ir paslaugas ekologiškesnius. Elektrinio transporto naudojimas pradeda spręsti daugelį aplinkosaugos problemų, tokių kaip oro taršos mažinimas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijų mažinimas.

Šiame straipsnyje apžvelgsime elektromobilių (EV) sekimo pasaulį. Aptarsime skirtingus EV tipus ir jų ypatingas savybes, EV naudojimo privalumus, pagrindines GPS sekimo įrenginių funkcijas EV ir kodėl EV sekimas yra toks naudingas.

Prisijunkite prie mūsų ir pamatykite, kaip technologijos padeda kurti tvaresnę ateitį.


Elektromobilių aplinkos ir ekonominiai privalumai


Vairuojant elektromobilius (EV) yra vienas reikšmingas būdas, kaip asmenys gali padėti aplinkai. Pavyzdžiui, kasdien naudojant elektrinį paspirtuką dešimt metų galima sutaupyti tiek energijos ir išteklių, kad būtų galima pasodinti medžių, atitinkančių 34–34,5 metų vertę.
EV turi mažas eksploatavimo sąnaudas ir išmeta minimalų kiekį teršalų.

Tyrimai rodo, kad elektromobilio įkrovimas kainuoja 40% mažiau nei benzinu varomo automobilio degalų pildymas už tą patį atstumą. Analitikai prognozuoja, kad iki 2026 metų elektromobiliai sudarys apie 20% visų automobilių pardavimų, kas sudaro reikšmingą rinką klientams, besidomintiems EV priežiūra ir saugumu.

Didėjant elektromobilių naudojimui, jų saugumo ir apsaugos užtikrinimas tampa vis svarbesnis. Naudojant pažangias stebėjimo technologijas, EV savininkai gali apsaugoti savo transporto priemones ir prisidėti prie tvaresnės ateities.


EV tipai ir jų unikalios savybės


Yra keletas elektromobilių tipų, kiekvienas su savo unikaliomis savybėmis:

  • Bateriniai elektromobiliai (BEV): BEV yra visiškai elektriniai automobiliai, tai reiškia, kad jie varomi tik elektra ir neturi benzininio variklio. BEV yra tylūs, ekonomiški eksploatuoti ir ekologiški, tačiau jų pirkimo kaina yra didesnė nei panašaus benzinu varomo automobilio.
  • Įkraunami hibridiniai elektromobiliai (PHEV): Šio tipo EV varomi tiek benzinu, tiek elektra. Važiavimo „elektriniu“ režimu kiekis priklauso nuo baterijos talpos. PHEV privalumas prieš BEV yra tas, kad jei negalite pasiekti įkrovimo taško, galite toliau važiuoti naudodami tik degalus. Trūkumai yra tai, kad automobiliui reikia dviejų sistemų – degalų ir elektros – todėl priežiūros išlaidos gali būti didesnės nei BEV.
  • Hibridiniai elektromobiliai (HEV): Sujungia elektrinį variklį ir vidaus degimo variklį, tačiau negali būti įkraunami.

Types of Electric Vehicles

Šių skirtumų supratimas yra būtinas parkų valdytojams, siekiant optimizuoti išlaidas ir efektyviai valdyti savo parkus.


Pagrindiniai parametrai efektyviam elektromobilių stebėjimui


Taigi, kas tiksliai yra svarbu stebėti elektromobiliuose ir kokie parametrai yra esminiai efektyviam sekimui? Kaip tai skiriasi nuo įprastų transporto priemonių sekimo ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Žinoma, pirmiausia tai viskas, kas susiję su baterija – elektromobilių širdimi ❤️. Žinoti jų baterijos įkrovos lygį ir likusį laiką yra svarbu EV savininkams, kad išvengtų kelionės netikėtumų.

Įkrovos būsena (SOC) ir Sveikatos būsena (SOH) yra esminiai įkraunamų baterijų parametrai, lemiantys jų veikimą ir tarnavimo laiką.

🔋 (SOC) Įkrovos būsena apskaičiuoja baterijos esamą talpą kaip jos maksimalios talpos dalį. Paprastais žodžiais tariant, tai galima palyginti su jūsų automobilio degalų matuokliu. Tai informuoja vartotojus apie likusią įkrovą ir kada reikia įkrauti, kas yra būtina efektyviam energijos naudojimui valdyti. Nesvarbu, ar tai elektromobilis, išmanusis telefonas ar namų energijos saugojimo sistema, SOC yra pagrindinė bet kurio baterijomis varomo įrenginio savybė. Net neveikimo laikotarpiais baterijos patiria savaiminį išsikrovimą, dėl kurio laikui bėgant SOC palaipsniui mažėja.

Soc

🔋 SOH (Sveikatos būsena), kita vertus, teikia informaciją apie bendrą baterijos sveikatą, o SOC nurodo, kiek įkrovos dar liko baterijoje. Tai yra palyginimas tarp dabartinės baterijos talpos ir jos pradinės talpos pirkimo metu. Mažesnis SOH rodo sumažėjusią talpą saugoti elektroninius krūvius tam tikroje įtampoje, mažinant baterijos prieinamumą.

Soh

Specializuoti elektromobilių sekimo įrenginiai atlieka svarbų vaidmenį perduodant esminius parametrus, susijusius su SOC ir SOH.
Pavyzdžiui, Teltonika FMB930, integruotas į mūsų platformą, siunčia tokius parametrus kaip battery.health ir can.battery1.soc.

Priklausomai nuo konkretaus sekimo įrenginio modelio, gali būti prieinami papildomi parametrai, susiję su SOC ir SOH, dar labiau pagerinant stebėjimo galimybes ir užtikrinant optimalų baterijos veikimą.

Įrengiant GPS sekimo įrenginius EV, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

  • Maitinimo šaltinis: Sekimo įrenginiai turėtų gauti energiją iš transporto priemonės baterijos arba pagalbinio maitinimo lizdo.
  • Vieta: Įrengimas turėtų užtikrinti optimalų palydovų signalų priėmimą, minimalizuojant elektroninių komponentų trukdžius.
  • Atsparumas vandeniui: Sekimo įrenginiai turėtų turėti patvarias, vandeniui atsparias dėžutes, kad atlaikytų EV eksploatavimo sąlygas.

Partnerio akcentas: GetGPS ir jų inovatyvus elektrinio transporto naudojimas su Ruhavik


Mūsų partneris, GetGPS, sukūrė inovatyvų požiūrį į elektrinio transporto integravimą su mūsų Ruhavik programa savo verslo modelyje.
Jų tikslas buvo sukurti visapusišką sprendimą, leidžiantį lengvai įdiegti sekimo įrenginį į paspirtuką, dviratį, automobilį ar net kišenę, leidžiantį sekti bent trejus metus su vienkartiniu pirkimu.

Jų sprendimo pakete yra GPS įrenginys, treji metai duomenų srauto ir asmeninė paskyra GPS-Trace platformoje (Ruhavik programa). 

Prieš trejus metus GetGPS įdiegė GPS įrenginį į Xiaomi M365 paspirtuką ir išbandė jį įvairiose paslaugose. Jie nustatė, kad GPS-Trace buvo geriausias pasirinkimas: 

„GPS-Trace paslauga yra geriausiai tinkama: ji paprasta, patogi ir nemokama,“ sako GetGPS. „Taip pat yra mobilioji programa.“

Ruhavik Scooter

Paspirtukas, aprūpintas šiuo įrenginiu, keliavo į skirtingas šalis, stovėjo nenaudojamas 11 mėnesių, išgyveno lietų ir važiavo per balas. Nepaisant šių sąlygų, įrenginys veikė puikiai. Antena, orientuota į žemę, efektyviai veikia su atspindėtais signalais. Įrenginys tiesiogiai prijungtas prie baterijos ir užmiega, kai nenaudojamas. Po įrengimo paspirtuko baterijos išsikrovimo greitis padidėjo tik 3%.

Ev Scooter

GetGPS sprendimas, kuris bus prieinamas Amazon šiais metais, demonstruoja mūsų GPS sekimo technologijos patikimumą ir patvarumą įvairiomis sąlygomis.


Apibendrinant, didėjant elektromobilių naudojimui, jų saugumo ir apsaugos užtikrinimas tampa vis svarbesnis. Naudojant pažangias stebėjimo technologijas, EV savininkai gali apsaugoti savo transporto priemones ir prisidėti prie tvaresnės ateities. Todėl GPS-Trace mes daug dėmesio skiriame savo sprendimų pritaikymui elektromobiliams.

Ačiū, kad skaitėte ir buvote su mumis. Prenumeruokite mūsų blogą, kad būtumėte informuoti apie mūsų naujienas ir naujoves 😉