Geopositionavimo sistema (GPS) yra technologija, kuri naudojama navigacijai. Didelis kiekis transporto priemonių, įskaitant traukinius, laivus, orlaivius, povandeninius laivus ir kosmoso shuttle'ą, naudoja GPS siekdami orientuotis.
Mes dažniausiai naudojame GPS technologiją kasdien, be jokio antro įsivaizdavimo. Tačiau ar tikrai suprantame, kas tai? Kas yra GPS sekimas ir kaip jis veikia?
❗Šiandien norėtume atsakyti į šiuos klausimus.
Pradėkime nuo pavadinimo GPS, kuris reiškia Pasaulinė padėties nustatymo sistema 🛰
Daugeliui žmonių žodis GPS tapo kolektyviniu. Tačiau GPS — tai yra kelių šiandien naudojamų pasaulinės navigacijos palydovų sistemų (GNSS) pavyzdys. GNSS paprastai apima GPS, Baidu, Galileo, GLONASS ir daug kitų sistemų.
GPS ir GNSS susideda iš trijų pagrindinių segmentų:
GPS signalas pagrįstas laiku — tiksliau, tikslus laikas, kai signalas paliko palydovą. Tada imtuvas užregistruoja tikslų laiką, kada gavo signalą, ir apskaičiuojamas laiko skirtumas pagal atstumą.
Kai imtuvas apskaičiuos atstumą nuo GPS palydovų, jis tiksliai žinos, kur esate.
Visuotinei padėties nustatymo sistemai reikia keturių GPS palydovų, kad būtų galima apskaičiuoti tikslią padėtį: trijų padėties nustatymui ir vieno imtuvo laikrodžio klaidoms taisyti.
Doplerio efektas — tai yra pagrindinis GPS principas.
GPS palydovų signalo dažnio pokyčiai padeda nustatyti vietą ir greitį.
Tačiau kaip naudotojai mato savo objektų vietą mūsų programoje?
Jūsų automobilyje, motocikle, gyvūnėlyje sumontuotas sekiklis priima šiuos duomenis ir persiunčia juos mobiliuoju ryšiu (SIM kortele) neapdorotu pavidalu į mūsų serverį. Mūsų serveriuose duomenys iš sekimo priemonės yra analizuojami ir įgauna vartotojams patogią ir suprantamą formą.
Tada duomenys iš serverių siunčiami į programą, o po to galėsite peržiūrėti juos išmaniajame telefone arba nešiojamajame kompiuteryje per žiniatinklio naršyklę.
Procesas gali atrodyti ilgas, bet visos šios operacijos atliekamos per sekundę ar greičiau.
Kurdamas objektą naudotojas turi nukreipti savo įrenginį į IP ir prievadą, nurodytą Įrenginio nustatymai (skirtukas Hardware). Kad įrenginys galėtų prisijungti prie mūsų platformos ir sistema gautų visus pranešimus, kuriuos siunčia stebėjimo priemonė.
Antras svarbus — šį interneto ryšį, be jo įrenginys neprisijungs prie serverio.
Dabar žinote, kaip veikia GPS ir kaip su ja susijusi mūsų programa.
Belieka tik įdiegti programą ir prijungti stebėjimo priemonę 😉