GPS sekimo prietaisų interneto srauto sunaudojimas: kiek ir kodėl? | Tinklaraštis | GPS-Trace

GPS sekimo prietaisų interneto srauto sunaudojimas: kiek ir kodėl?

19.6.2023 | Rostislav Adutskevich

Manau, tai nėra paslaptis, kad GPS sekimo įrenginiai naudoja internetą savo vietos informacijos perdavimui į serverį ar kitą įrenginį. Dažnai interneto duomenų sąnaudos yra svarbus argumentas tiek vidutiniam vartotojui, tiek įmonėms, teikiančioms GPS sekimo paslaugas visame pasaulyje. Galų gale, 1 MB kaina skirtingose šalyse gali prasidėti nuo kelių centų ir siekti 1 dolerį.

Tad nuo ko priklauso interneto srauto sąnaudos? Kaip jas apskaičiuoti? Ir kaip galima jas optimizuoti?



Duomenų sąnaudos gali labai skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant:

  1. Duomenų siuntimo dažnis : Kaip dažnai sekimo įrenginys siunčia atnaujinimus apie savo vietą, tai turės įtakos duomenų sąnaudoms. Jei sekimo įrenginys siunčia atnaujinimą kas 5 minutes, jis naudos daugiau duomenų nei sekimo įrenginys, kuris siunčia atnaujinimus kas valandą.
  2. Siunčiamų duomenų kiekis : Be vietos informacijos, dauguma GPS sekimo įrenginių gali siųsti kitą informaciją, tokią kaip kryptis, variklio būsena ir didelis kiekis kitos telematinės informacijos. Tai padidina duomenų naudojimą.
  3. Tinklo protokolas : Priklausomai nuo naudojamo tinklo protokolo (TCP, UDP, HTTP, MQTT ir kt.), duomenų sąnaudos gali skirtis.
  4. Užkodavimo efektyvumas : Kai kurie sekimo įrenginiai naudoja efektyvesnius duomenų užkodavimo metodus, kurie gali sumažinti duomenų sąnaudas.


 

Nuostabu, tai išanalizuokime:

Jeigu labai supaprastintume, 1 naudingų duomenų paketas sveria apie 175 baitus (pagal mūsų vartotojų patirtį ir Flespi komandos patirtį:)
Dabar įsivaizduokime, kad tam, kad maršrutas būtų pakankamai sklandus, sekimo įrenginiui reikia siųsti duomenis kas 10 sekundžių.

Dabar lengva apskaičiuoti vidutinę sąnaudą:
Kai siunčiama kas 10 sekundžių, per valandą yra 360 siuntimų, o per dieną - 8640 siuntimų.
8640 siuntimų * 175 baitai/1024 = 1478 kilobaitai = 1,478 megabaitų - tiek sekimo įrenginys sunaudoja per dieną, jei nuolat siunčia duomenis.

Tačiau neturėtume pamiršti "širdies plakimo paketų", kurie išlaiko ryšį.
Jie nėra tokie dideli ir nereikia jų siųsti taip dažnai. Bet vis tiek verta juos įtraukti į apskaičiavimus.
Todėl, norint išvengti ryšio praradimo, pakanka siųsti 1 paketą kas 10 minutes.
Vidutiniškai prisijungimo paketas sveria nuo 1 iki 10 baitų.
Taigi, apskaičiuokime: sekimo įrenginys siųs paketą kas 5 minutes (tiesiog atsargumo dėlei:).
288 siuntimai per dieną * 5 baitai/1024 = 1,40 kilobaito = 0,140 megabaito per dieną

Iš viso, teoriškai, sekimo įrenginys sunaudos 1,6 MB per dieną, jei jis siųs duomenis kas 10 sekundžių.
Kaip matome, naudingų duomenų paketo dydis labiausiai įtakoja sąnaudas.

Galite sužinoti, koks dydis turi paketas, kurį jūsų sekimo įrenginys siunčia, atėję į savo objekto Įrankių dėžutę, pasirinkę specialųjį Duomenų srautas meniu ir pasirinkę pranešimą su naudingais duomenimis.

Frame 2085661997

Frame 2085661996



Tačiau palauk, viskas nėra taip paprasta, kaip atrodo!

Yra keletas papildomų niuansų, kurie turi būti atsižvelgti:

  • Teigiama tai, kad jūsų transporto priemonė tikriausiai neveikia 24/7 ir su tinkamu įrenginio nustatymu, jis nesiųs begalinio kiekio duomenų, kai yra statinis.
    Tam dauguma sekimo įrenginių turi judesio aptikimo ir daug kitų funkcijų, kurios sumažina duomenų siuntimo dažnį, kai objektas yra neaktyvus. Šie nustatymai padės jums sutaupyti daugiau nei pusę duomenų srauto.

  • Dar viena įdomi detalė. Mobiliojo operatoriaus srauto tarifika, konkrečiai, tarifikacijos žingsnis - tai naudoto duomenų srauto apvalinimo taškas. Jei vienoje sesijoje jūsų sekimo įrenginys naudojo 5 KB duomenų, o jūsų mobiliojo operatoriaus tarifikacijos žingsnis yra 10 KB, tai operatorius įskaičiuos tiksliai 10 KB naudoto duomenų. Todėl visada rekomenduojama sekimo įrenginiams naudoti specializuotas IoT/M2M SIM korteles, kurių tarifikacijos žingsnis daugeliu atvejų būna 1 KB.


Vidutiniškai, jei kalbėtume apie vidutines vertes, per mėnesį, siunčiant vietą kas 5 minutes, gali būti sunaudojama apie 10-30 MB interneto srauto, net naudojant įprastą (ne IoT/M2M) SIM kortelę. Tačiau tai labai apytikslė vertė, ir tikrosios vertės gali labai skirtis priklausomai nuo aukščiau aprašytų veiksnių.



Taigi, kokių rekomendacijų galime duoti, norint sumažinti srauto sąnaudas:

  1. Suderinkite įrenginio darbo režimus. Tai būtina siekiant išvengti nereikalingų srauto sąnaudų. Pirmiausia, pvz., galite patikrinti mūsų Įrenginiai skyrių ir pažvelgti į instrukcijas savo sekimo įrenginiui.
  2. Naudokite specializuotas SIM korteles, skirtas M2M įrenginiams.
  3. Jei įmanoma, naudokite pažangesnius GPS sekimo įrenginius, kurie gali sutaupyti srauto dėka efektyvesnio užkodavimo.
  4. Prieš įsigyjant įrenginį, konsultuokitės su gamintoju ar pardavėju, kad gautumėte tiksliausią ir naujausią informaciją apie duomenų sąnaudas.

Atminkite, kad šiame straipsnyje pateikta informacija yra bendra, ir priklausomai nuo konkretaus GPS sekimo įrenginio modelio ir nustatymų bei naudojimo sąlygų, duomenų sąnaudos gali skirtis.

Svarbu suprasti, kad interneto srauto tema IoT srityje visada bus populiaru ir plačiai aptariama. Gali būti daugybė papildymų apie įrangos, SIM kortelių ir panašių ypatybes.


Todėl, jei turite kokių nors klausimų, visuomet galite susisiekti su mumis adresu
support@gps-trace.com. Mes stengsimės jums patarti ir duoti rekomendacijas dėl sekimo įrenginių nustatymo ir naudojimo.